GENEL ANTRENMAN

 

Zinde ve sağlıklı kalmak istiyorsanız...

Genel kondisyonunuzu geliştirmek istiyorsanız…

Hareketliliği, gücü ve dayanıklılığı artırmak istiyorsanız…

 

ETKİLİ ANTRENMAN

Her aktivite size yardımcı olur!

Günümüzde hareket kabiliyetinin düşük olduğu günlük yaşamda fiziksel zindeliği ve esnekliği korumak için fiziksel aktiviteyi artırmak gerekir. Çoğu insan günlük yaşamında 500 metreden fazla hareket etmemektedir; apartmandan arabaya, arabadan ofise...

Bu nedenle haftada yaklaşık 2.000 kalori harcatan, üç ila dört eğitim seansına bölünmüş bir antrenman öneriyoruz. Bunu yapabilirsiniz! Bu antrenman seansı bisikletle fırına gitmek, bir pazar gezintisi veya hızlı bir yürüyüş olabilir.

Egzersizinize alışmak için spor salonu idealdir. Burada antrenmanınızı çeşitlendirebilir ve dayanıklılık/ kuvvet antrenmanınızı ideal bir şekilde birleştirebilirsiniz. Dayanıklılık programınızın türü ve yoğunluğu, özel hedeflerinize, tercihlerinize ve sağlık durumunuza bağlıdır. Yüksek yoğunluklu dayanıklılık antrenmanında, 20 dakika yeterlidir, daha az yoğunluklu antrenmanlarda ise seans başına 30-45 dakika planlayabilirsiniz.

Ağırlıklar ile yapılan ek egzersizler kas büyümesi için gerekli güçlendirici dürtüyü sağlar. Bu son derece önemlidir, çünkü aktif sağlıklı kaslar eklemleri stabilize eder ve daha fazla kalori yakar. Sizin için bir ipucu: Tüm egzersizleri on ila on iki tekrarlı setler halinde yapın.

Kuvvet antrenmanında yoğunluk, dayanıklılık antrenmanındaki kadar önemlidir. Mümkünse, tüm vücuda meydan okuyan antrenmanları seçin! Üst ve alt gövde arasında geçiş yapın. O zaman egzersizler arasında daha az ara vermeniz gerekecektir. Spor salonundaki antrenörünüz size doğru şekilde uygulamanıza yardımcı olacaktır. Her antrenmanda, egzersizi bir kez daha tekrarlayın. Bir antrenman planı yararlıdır, böylece nasıl çalıştığınızı görebilirsiniz.

Size uygun ve uzun vadede sizi tatmin edecek bir antrenman programı hazırlayın. Çünkü alışkanlıklarınızı kalıcı olarak optimize ederseniz, sürdürülebilir bir başarıya kavuşacak ve sağlıklı bir beden ve yaşam kalitesinin ekstra bir kısmı ile ödüllendirileceksiniz.

 

 

 

 

 

Multipower Facebook Hesabı Multipower Twitter Hesabı Multipower Instagram Hesabı